DPF filter je určený na zachytávanie výfukových plynov tuhých znečisťujúcich látok, ktoré sa vyskytujú počas spaľovania paliva. Inštaluje sa na dieselové automobily za prvým alebo druhým katalyzátorom. Kontaminanty zachytené týmto filtrom sú komplexné zlúčeniny uhlíka s vodou, sírou a kovmi. Veľkosti častíc dosahujú od 10 nm do 1 μm a spoločne tvoria sadze, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie.

Vďaka filtru častíc týchto zlúčenín zostáva vo výfukových plynoch čo najmenej škodlivých látok. Ak ste toto zariadenie počas leta ale poriadne neprehnali a nedali vyčistiť, teraz pred zimou je na to ideálny čas, pretože môže ovplyvniť výkon vášho auta.

Ako vyčistiť FAP filter?

Už na základe názvu sa hlavný účel filtra stáva celkom zrozumiteľným – je to zachytenie najmenších častíc sadzí, ktoré sa tvoria pri neúplnom spaľovaní paliva. Proces akumulácie však nemôže trvať donekonečna.

FAP filter tuhých znečisťujúcich látok sa musí vyčistiť, spáliť alebo regenerovať. Pre úspešnú implementáciu regenerácie je však nevyhnutná podmienka zvýšenej teploty výfukových plynov, čo dosiahnete najmä vďaka vyššej rýchlosti.

Čistenie DPF filtra však môže prebiehať aj dôkladným rozobratím, kde sa vyčistí každá jedna jeho časť a opätovným zmontovaním a uvedením do prevádzky. Cena čistenia filtra pevných častíc je v porovnaní s novým modelom oveľa lacnejšia, čo sa vám teraz v tomto období určite zíde.

Využite preto svoj nový mobil Xiaomi na tento servis, ktorý vám zlepší výkon motora aj celého auta, vďaka čomu nebude pre naše životné prostredie tak škodlivé.

Rada na záver

Ako vidíte, existuje niekoľko spôsobov, ako vyčistiť filter pevných častíc na dieselovom motore. V každom z nich sú určité vlastnosti, ktoré ovplyvnia výber konkrétnej metódy. Pre niekoho je vhodnejšie dať auto do servisnej stanice, niekto chce vyčistiť filter pevných častíc na vlastnú päsť, iný sa spoľahne na regeneráciu. V každom prípade používajte vždy originálne produkty, vďaka ktorým sa vyhnete nechcenému poškodeniu auta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *