Prešovská polícia sa intenzívne venuje vyšetrovaniu tragickej dopravnej nehody, ktorá sa odohrala 3. novembra popoludní na ulici Arm. generála Slobodu v Prešove. Táto udalosť, ktorá vyústila do straty ľudského života, vyvoláva množstvo otázok a policajný zbor teraz vyzýva prípadných svedkov, aby poskytli kľúčové informácie.

Podľa informácií, ktoré poskytla hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová, vodič automobilu Citroën C4 zrazil 81-ročnú dôchodkyňu na vyznačenom a osvetlenom priechode pre chodcov. Hoci obaja účastníci nehody – 46-ročný vodič a senior dôchodkyňa – boli po nehode testovaní na prítomnosť alkoholu s negatívnym výsledkom, zdravotný stav ženy sa následne zhoršil, a druhý deň podľahla zraneniam.

Polícia v súčasnosti vedie trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Hovorkyňa Ligdayová zdôraznila potrebu objektívneho vyšetrenia a preto žiada prípadných svedkov, ktorí by mohli poskytnúť dôležité informácie o priebehu nehody, prípadne mávajú k dispozícii videozáznam, aby sa prihlásili. Svedkovia môžu kontaktovať políciu prostredníctvom telefónneho čísla 158, na číslach 0961 80 3510, alebo poskytnúť informácie osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo prostredníctvom sociálnej siete polície.

Tento incident znova otvára otázky bezpečnosti na priechodoch pre chodcov a vyzýva k zvýšenej pozornosti vodičov na cestách. V tomto tragickom prípade je kľúčové nájsť pravdu a zabezpečiť spravodlivosť pre obete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *