V utorok večer bol Liptovský Mikuláš svedkom dramatického požiaru, ktorý zdôraznil nebezpečenstvo moderných technológií a potrebu hrdinského zásahu zo strany našich hasičských jednotiek. Podľa informácií Márie Pohankovej Zahatlanovej, hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline, hasičom sa podarilo zachrániť život staršej osoby, ktorá bola nájdená v bezvedomí počas požiaru bytu na Ulici Kolomana Sokola.

Tento požiar, ktorý vypukol na šiestom poschodí sedemposchodového bytového domu, bol hasičom nahlásený krátko pred 17:15. Vyzdvihnúť treba odvahu a profesionalitu hasičov, ktorí museli čeliť náročným podmienkam, vrátane hustého zadymenia a poškodených bezpečnostných dverí, ktoré boli zničené plameňmi. Ich neohrozenosť a rýchla reakcia boli kľúčové pri záchrane života dotknutej osoby.

Záchranárskej posádke sa podarilo požiar zlikvidovať krátko po 20:30. Pohanková Zahatlanová uviedla, že pravdepodobnou príčinou požiaru bol skrat batérie elektrobicykla, čo naznačuje riziká spojené s modernými technológiami, ak nie sú správne používané alebo udržiavané. Predbežná škoda bola odhadnutá na 150-tisíc eur.

Tento incident je pripomienkou, že hoci moderná technológia môže prinášať pohodlie a úžitok, je nevyhnutné byť si vedomý potenciálnych nebezpečenstiev. Rovnako je dôležité uznávať a oslavovať nezištnú prácu našich hasičov, ktorí sú vždy pripravení chrániť naše komunity a zachraňovať životy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *